Jak připravit dům na prodej

Jak připravit dům na prodej je otázka spousty lidí. Najmout si profesionálního fotografa nemovitostí je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, abyste vyzdvihli svoji nemovitost ze šedi dnešních nabídek. Nicméně, než přijede fotograf, je několik věcí, které byste měli udělat, abyste připravili svůj domov. Poskytnu vám zde veškeré informace, které potřebujete vědět pro přípravu vašeho domova, aby byli fotografie vaší nemovitostí opravdu na úrovni.

Dodržování těchto obecných pokynů vám pomůže zajistit, aby vaše fotky vypadaly krásně a zvýšily tak pravděpodobnost, že budete moci vaši nemovitost prodat nebo pronajmout za méně času a samozřejmě za více peněz. Čím lépe připravíte svou nemovitost před příjezdem fotografa, tím lépe budou vypadat fotografie. Nezapomeňte, že fotograf je najat, aby pořídil fotografie a aby prostor vynikl přes objektiv. Fotograf pracuje s tím, co mu naservírujete.

Je vždy lepší uklidit každou místnost, protože uklizený prostor je atraktivnější. Zbavte se všech osobních předmětů, co jsou v pokoji, a když si myslíte, že jste hotovi, pokračujte v práci, abyste se zbavili několika dalších položek v místnosti. Cílem je vytvořit stylovou, generickou místnost, ve které si kupující může představit, že žije. Takže se zbavte rozptýlení a odstraňte veškerý nepořádek, který může být přítomný.

Pokud máte nějaké domácí mazlíčky, je nejlepší, abyste je během fotografování schovaly. Nenechávejte psy běhat po dvoře během fotografování a jakákoli domácí zvířata by měla být přesunuta ven z každé místnosti.

Jak připravit dům na prodej

Exteriér

Exteriér domu je jednou z prvních věcí, kterou člověk vidí, když se dívá na nemovitost na webu nebo na jiném druhu média, takže je důležité, aby i venkovní prostor vypadal dobře. Prostor před domem je nejdůležitější, ale nezapomínejte na dvůr a zahradu. Nebude vypadat nejlépe, když budete mít fotky nádherně upraveného trávníku a květinových záhonů před domem, ale dvůr bude neupravený.
Než přijde fotograf, měli byste se ujistit, že vpustíte do domu co nejvíce přirozeného světla. Otevřete žaluzie a odhrňte závěsy. Podle stylu fotografa můžete být požádáni zapnout každé světlo v domě. Nezapomeňte na světla, která jsou součástí nábytku a zařízení (třeba knihovna). Pokud dojde k vyhoření jakýchkoli žárovek, nezapomeňte je vyměnit a použijte žárovky se stejným výkonem a stejnou teplotou.

Kuchyně

Stejně jako u jiných míst v domě, i v kuchyni se chcete zbavit jakéhokoli nepořádku, který je viditelný. Kuchyně často sbírá spoustu věcí na kuchyňské lince, ale chceme se ujistit, že jsou prostory co nejvíce otevřené. Zbavte se malých spotřebičů, které sedí kolem, stejně jako nádobí, které mohou být umístěny na konci kuchyňské linky. Odstraňte poznámky, kresby a magnety z lednice. Ukliďte nádobí, kuchyňská prkýnka, utěrky, čistící prostředky, mopy, košťata a odpadkové koše. Naopak můžete přidat malou výzdobu s pěknou miskou čerstvého ovoce nebo vázou květin.

Obývací pokoj

U obývacího pokoje v domě je obzvláště důležité zajistit, aby byl nábytek vhodně uspořádán. Cílem místnosti by mělo být vytvoření krásného a pohodlného prostoru. Měla by to být oblast, kde by si potenciální zájemce uměl představit, že zde jeho rodina tráví čas. Schovejte dálková ovládání televizních přijímačů, videoher, DVD nebo jiných elektronických zařízení. Také je dobrý nápad věnovat pozornost způsobu, jakým jsou uspořádány elektrické kordy, a snažit se je přesunout na místo tak, aby byly z dohledu. Ukliďte všechny hračky, které děti mohly v místnosti nechat.

Jídelna

Ujistěte se, že jídelní stůl je čistý a židle jsou uspořádány úhledně kolem stolu. Mohli byste zvážit přidání nějakého prvku na stůl, jako je mísa čerstvého ovoce nebo květina. Nenechávejte na sole žádné talíře ani nádobí a ujistěte se, že zbytky předchozího jídla byly odstraněny.

Ložnice

Na fotografiích s nemovitostmi jsou často vidět předměty pod postelí. Místo toho, abyste se pokoušeli skrýt oblečení a hračky pod postelí, přesuňte vše z místnosti tak, aby byl prostor co nejotevřenější. U pokojů s teenagery někdy existují unikátní dekorace, které odpovídají osobnosti dítěte. Tyto dekorace mohou být nutné upravit tak, aby se prostor stal obecnějším a neutrálním. Nezapomeňte, že chcete, aby si kupující představovali sebe, jako by byli v místnosti, a neobvyklé náměty v ložnicích mohou být trochu rušivé. Podívejte se na obrázky v časopisech, abyste viděli způsob, jakým jsou postele ustlány a podobným odpovídajícím způsobem zkuste postele ustlát taky. Chcete aby postel vypadala krásně a příjemně. Použijte pěkné a velké peřiny a načechrané polštáře, které jsou úhledně uspořádány. Pokud něco sedí na nočním stolku, zbavte se toho! Věci, které je třeba přemístit, zahrnují nabíječky telefonů, kapesníky, balzám na rty, sklenice vody, šperky nebo cokoli jiného.

Koupelny

V koupelně by mělo být všechno schováno. Včetně make-upu, holení, mýdla, zubních kartáčků a dalších kosmetických výrobků. Ve sprše a vaně odstraňte šampon, mýdla, žínky a dětské hračky. Odneste také odpadkové koše, koberce, koše na prádlo, extra toaletní papír, kartáč na toalety a váhy. Dokončete to zavřením toalety a zavěste čisté ručníky.

A to je zhruba vše

Pokud váš fotograf nemovitosti přijde a uvidí, že dům nebyl připraven k fotografování, pak vám může být účtován storno poplatek a musí se domluvit nová schůzka. Nebo se může dát fotograf do práce, ale výsledky budou neprofesionální a fotografie nebudou vypadat dobře. Je velmi důležité, abyste strávili čas, který je zapotřebí k nachystání nemovitosti tak, aby měl fotograf s čím pracovat. A teď s chutí do toho!